07.01.2020 Maksuõigus Uudised

Vandeadvokaat Jaak Siimu artikkel „Töötaja residentsus ja selle mõju maksustamisele“

Majandusajakirja Raamatupidamisuudised 2019. aasta viimases numbris ilmus Cuesta Advokaadibüroo partneri Jaak Siimu artikkel „Töötaja residentsus ja selle mõju maksustamisele“.

Artiklis tõdetakse, et siinsel tööandjal tuleb välistööjõu palkamisel pidada silmas mitmeid asjaolusid nagu töötaja elukoht, Eestis viibimise aeg, päritoluriik, residentsustõendi olemasolu jms, mis mõjutavad seda, milliseid õigusnorme tuleb töötajale makstava töötasu maksustamisel kohaldada. Selleks, et vältida tööjõu maksustamisel tekkida võivaid arusaamatusi ja vaidlusi, tuleks tööandjal eelnimetatud asjaolud aegsasti välja selgitada ning vajadusel maksuhaldurilt või maksunõustajalt selgitusi küsida. Seetõttu käsitletakse artiklites selliseid teemasid nagu töötaja residentsuse määramise kriteeriumid, residentsuse mõju maksustamisele, välisriigi töötaja maksustamise põhimõtted ja sotsiaalmaksu maksmisel kohalduvad erisused.

Ajakiri Raamatupidamisuudised on esimene Eestis ilmuv raamatupidajatele ja finantsistidele suunatud majandusväljaanne, ilmudes 1995. aastast. Kaheksa korda aastas väljaantava ajakirja sihtgrupiks on raamatupidajad, finantsistid, audiitorid, ettevõtjad ja teised valdkonnast huvitatud isikud. Jaak Siimu artiklit on võimalik lugeda ajakirja tellijatel või raamatupidamis- ja õigusuudiste veebi rup.ee registreeritud kasutajatel.