11.03.2020 Pangandus ja finantsõigus Uudised

Partner Lada Riisna käsitleb “Äripäevas” ilmunud artiklis krüptoraha teenuse pakkujatele kehtestatud nõudeid

Cuesta advokaadibüroo juhtivpartner Lada Riisna käsitleb “Äripäevas” avaldatud artiklis krüptoraha teenuse pakkujatele kehtestatud uusi nõudeid. Krüptoraha teenusepakkujail tuleb oma tegevus ja dokumentatsioon viia seaduse uute nõuetega vastavusse, sest hilinemine tähendab litsentsi kaotust.

Terrorismi rahastamise ja tõkestamise seaduse uus redaktsioon, mille Riigikogu eelmise aasta lõpus vastu võttis ning mis jõustus 10. märtsil, muudab põhjalikult nõudeid, mida riik krüptoraha teenuse pakkujatele esitab. Muudatused hõlmavad muuhulgas nii osakapitali ligi viiekordselt suurendatud nõuet kui ka nõuet, et ettevõte oleks Eesti registris ja ka tegelikult tegutseks Eestis.

Muudatuste eesmärgiks on karmistada virtuaalvääringu teenuse ja rahakotiteenuse pakkujate tegevusloa saamise tingimusi, et vähendada nende teenustega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise riske.

Karmimad nõuded ei puuduta ainult uusi tulijaid. Üleminekuperioodi jooksul, mis kestab kuni selle aasta 1. juulini, peavad oma tegevuse ja dokumendid viima uues redaktsiooni kehtestatud nõuetega kooskõlla ka kõik juba vastavat tegevusluba omavad tegijad. Juhul kui krüptoraha teenusega seotud ettevõtja tähtajaks muudatustega valmis ei saa, tunnistab rahapesu andmebüroo tema tegevusloa 1. juulil 2020 kehtetuks.

Loe pikemalt olulisematest nõutest, millega ettevõtja tegevusloa kooskõlla viimisel arvestama peaks Äripäeva veebist.