04.02.2021 Maksuõigus

Partner Jaak Siimu artikkel „Olulised maksumuudatused 2021. aastal“

2020. aasta detsembris ilmunud majandusajakirjas Raamatupidamisuudised ilmus Cuesta Advokaadibüroo partneri Jaak Siimu artikkel „Olulised maksumuudatused 2021. aastal“.

Artiklis tutvustatakse 2021. aasta alguses jõustunud ja aasta keskpaigas jõustuma pidavaid maksumuudatusi. Teemadest leiavad kirjatükis käsitlemist järgmised:

  • Muudatused tulumaksuseaduses ja maksukorralduse seaduses seoses Eestis töötamise reeglite väärkasutuse vähendamiseks rakendatavate meetmetega.
  • Pensionireformist tingitud tulumaksuseaduse muudatused II ja III pensionisamba osas.
  • Sotsiaalmaksuseaduse muudatused seoses kogumispensioni reformiga.
  • 2021. aasta 1. juulil jõustuma planeeritud käibemaksuseaduse muudatused, millega sätestatakse teenuse, ühendusesisese kaugmüügi ja internetipõhise kauplemiskoha kaudu kauba võõrandamise käibemaksuga maksustamise erikord, ühendusevälisest riigist imporditud kauba kaugmüügi erikord ja imporditud kauba eest käibemaksu deklareerimise ja tasumise erikord.

Ajakiri Raamatupidamisuudised on esimene Eestis ilmuv raamatupidajatele ja finantsistidele suunatud majandusväljaanne, ilmudes 1995. aastast. Kaheksa korda aastas väljaantava ajakirja sihtgrupiks on raamatupidajad, finantsistid, audiitorid, ettevõtjad ja teised valdkonnast huvitatud isikud. Jaak Siimu artiklit on võimalik lugeda ajakirja tellijatel või raamatupidamis- ja õigusuudiste veebi rup.ee registreeritud kasutajatel.