19.05.2020 Maksuõigus

Partner Jaak Siimu artikkel „Maksumuudatustest Lätis 2020“.

2020. aprillis ilmunud majandusajakirja Raamatupidamisuudised käesoleva aasta teises numbris ilmus Cuesta Advokaadibüroo partneri Jaak Siimu artikkel „Maksumuudatustest Lätis 2020“.

Artiklis tutvustatakse 2020. aastal jõustunud muudatusi Läti maksuseadustes, käsitledes peamisi muudatusi käibemaksuseaduses, füüsilise isiku tulu maksustamisel, maksusüütegude regulatsioonis jt maksustamist puudutavates seadustes. Kuna artikkel valmis enne eriolukorra väljakuulutamist Lätis, ei ole selles juttu muudatustest, mis tehti COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tingituna riigis kehtestatud eriolukorra tõttu majanduslikke raskustesse sattunud ettevõtjate ja eraisikute olukorra leevendamiseks.

Ajakiri Raamatupidamisuudised on esimene Eestis ilmuv raamatupidajatele ja finantsistidele suunatud majandusväljaanne, ilmudes 1995. aastast. Kaheksa korda aastas väljaantava ajakirja sihtgrupiks on raamatupidajad, finantsistid, audiitorid, ettevõtjad ja teised valdkonnast huvitatud isikud. Jaak Siimu artiklit on võimalik lugeda ajakirja tellijatel või raamatupidamis- ja õigusuudiste veebi rup.ee registreeritud kasutajatel.